fundacja.dantian@gmail.com

+48 794 506 585

z wykształcenia fotograf, z pasji do detalu i jakości jaką jest taiji ćwiczy Stary Styl Yang od 2017 roku. W czasie swojej przygody z świadomym ruchem, miała możliwość uczestniczyć w I Europejskim Festiwalu Sztuk Walki w Sulisławiu 2018 roku, na którym zdała na poziom biały. Brała udział w festiwalu i zdała egzamin w Japonii w 2018 roku na poziom żółty. Praktykuje qigong, którego uczy się u Jana Glińskiego oraz Tima Rona oraz Tomka Eichelbergera.

 

Edyta Wypierowska

 Instruktorka

 

zawodowo związany z sektorem technicznym. W 2015 r rozpoczął naukę stylu taiji quan starego stylu Yang pod okiem Jana Glińskiego.  Do praktyki taiji ma stosunek osobisty – dzięki niej zrzucił zbędne kilogramy, poprawił sprawność i kondycję fizyczną, a także rozpoczął przemiany wewnętrzne. Z zabieganej osoby skupionej na przyziemnych „problemach”, analizie przeszłości i patrzeniu z pewną obawą w przyszłość, zaczął dostrzegać piękno w codziennych przejawach życia, czerpiąc z tego spokój i radość bycia.

 

Bogdan Kajkowski

Instruktor

 

zawsze w ruchu. Od dziecka na rowerze, aż po rowerowe wakacje. Przez wiele lat joga Iyengara, potem Ashtanga joga, a w między czasie taniec współczesny. Od wielu lat na ścieżce osobistego rozwoju. Uczestniczka wielu Kręgów Kobiecych oraz warsztatów rozwoju wewnętrznego. Po nieudanej próbie wiele lat temu, znalazła swoje taiji. Z pasją i nieustającą ciekawością odkrywa i trenuje taijiquan i qigong pod kierunkiem Jana Glińskiego od 2013 r. Szukając równowagi dla taiji odkrywa gimnastykę słowiańską. Miłośniczka gór i górskich wędrówek, wody i nurkowania a w mieście jazdy na rolkach. 

https://www.instagram.com/kahunataijiquan/

Katarzyna Kieraś

Starsza Instruktorka

 

praktykuje z pasji i miłości do ruchu. Ruchu świadomego, wolnego, różnorodnego. Ruchu, który pozwala zachować ciału sprawność i grację, który daje spokój i harmonię. Praktykuje od prawie dziesięciu lat taiji i qigong z Fundacją Dantian i Janem Glińskim. Wzbogaca swoją praktykę o metodę Feldenkraisa u Jacka Paszkowskiego, o movement w Akademii w Gruncie Ruchu u Michaliny Sobków oraz Beaty Zaręby. Nie zatrzymuje się, z wielką ciekawością poszukuje i zgłębia różnorodne formy ruchowe, które bada i integruje w swojej praktyce. www.mayataiji.com

https://www.instagram.com/maya_taiji/

Marzena Rostkowska

Starsza Instruktorka

 

doktor nauk fizycznych, zawodowo od ponad 40 lat w międzynarodowym biznesie high-tech, hobbystycznie adept sztuk walki.Zaczynając przed 50 laty od jujitsu i karate, trenując następnie tradycyjny łuk japoński (kyudo) od czasu pracy w Tokyo w latach 80-tych, rozpoczął naukę  taiji quan i qigong’u, kiedy bardzo częste podróże służbowe uniemożliwiły mu regularne treningi z dwumetrowym łukiem. Od ponad 20 lat doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Ly Chuan Zheng’a, mistrza siódmej generacji szkoły Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan. W 2017 r. został oficjalnie potwierdzony jako nauczyciel ósmej generacji Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji.

Jan Gliński 

Główny Instruktor

 

Andrzej Piotrowski, historyk, absolwent UMCS. Poza pracą zawodową, od około 40 lat zajmuje się dalekowschodnimi sztukami walki. Zaczynał od ju-jitsu, judo, a następnie przez wiele lat trenował tradycyjne taekwondo (ITF) u koreańskich mistrzów w Polsce i we Francji (m.in. u mistrza Kim Yong Ho, 9 Dan). Uczestnik wielu warsztatów taekwondo z twórcą taekwondo Gen. Choi Hong Hi i Mistrzem Park Jung Tae. Jest jednym z współtwórców polskiego tradycyjnego taekwondo (ITF), instruktorem klasy międzynarodowej i sędzią międzynarodowym. Nauczał taekwondo w Lublinie i Warszawie. Od kilku lat ćwiczy Tai Chi, Stary Styl Yang (Jia Lao Jia Taiji Quan) i Qigong w ramach Fundacji Dantian. Zawodowo zajmuje się kwestiami Zarządzaniem Zgodnością (Compliance) w dużych korporacjach międzynarodowych.

Ly Chuan Zheng („Antoine Ly”), urodzony w Kambodży w tradycyjnej rodzinie chińskiej, rozpoczął naukę taiji quan w 1972 roku z Deng Sihai, obecnym Głównym Mistrzem 6-tej generacji Starego Stylu Yang Yaiji Quan (Yangjialaojia Taijiquan) na Tajwanie, gdzie od 1970 roku studiował na National Taiwan Normal University w Taipei. Od 1977 roku mistrz Ly mieszka pod Paryżem, propagując i nauczając we Francji i Europie ten styl taiji quan oraz qigong, ćwicząc jednocześnie regularnie na Tajwanie z mistrzem Deng. W 2009 roku mistrz Ly otrzymał z rąk prezydenta Tajwanu wyjątkowe wyróżnienie jakim była Nagroda za Tradycyjną Transmisję Sztuk Walki. Mistrz Ly jest autorem kilku książek, z których ostatnia wydana w 2013 nosi tytuł „Nowe Odczytanie Taijiquan” (tytuł oryginału francuskiego „Nouvelle Lecture du Taijiquan”).

RODO

 

W związku ze zmianą wymagań prawnych dotyczących ochrony danych osobowych, w tym rozbudowanego obowiązku informacyjnego (przepisy RODO), uprzejmie informujemy, że Fundacja DANTIAN jest administratorem pozyskanych od Państwa danych osobowych, tj. imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Dane te są wykorzystywane do informowania Państwa o działalności Fundacji DANTIAN.

Jeżeli nie jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem tych informacji, to w każdej chwili możecie Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy pisząc na adres: jan.glinski@fundacjadantian.com 

Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

 

CELE FUNDACJI

 

Fundacja Dantian została ustanowiona przez Jan Glińskiego aktem notarialnym z dnia 14 marca 2014 roku oraz zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym 15 maja 2014 roku (numer KRS: 0000507403).

Statut Fundacji Dantian określa w następujący sposób cele Fundacji:

„Celami Fundacji są:

  • Promocja zdrowego trybu życia, wykorzystującego tradycyjne, głównie dalekowschodnie, systemy ćwiczeń ciała i umysłu, takie jak taiji quan (tai chi chuan), qigong (chi kung) czy japońskie sztuki walki.
  • Realizowanie programów zapobiegających niepełnosprawności i przywracających sprawność psychofizyczną.
  • Realizowanie programów zapobiegających pogłębianiu się izolacji społecznej osób niepełnosprawnych oraz narażonych na wykluczenie społeczne (bezrobotni, w depresji, itp.).”

Fundacja Dantian może prowadzić działalność gospodarczą.

Wszystkie dochody Fundacji przeznaczane są wyłącznie na realizację jej celów statutowych.

 

Maciej Góralski, pseud. Magura, polski muzyk, tłumacz literatury buddyjskiej, orientalista. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Muzeologii i Działalności Kulturalnej. Był prezenterem Radiostacji i Radia Kampus, prowadził w Jazz Radiu przez 3 lata swoją autorską audycje muzyczną "Aksamitne podziemie". Od 1985 roku jest pracownikiem warszawskiego Muzeum Azji i Pacyfiku, obecnie pełni w nim funkcję kustosza. Badacz kultury Chin i Tybetu, Japonii i Indii. Kolekcjoner sztuki orientalnej, która "ma duszę".

INSTRUKTORZY

PARTNERZY

FUNDACJI DANTIAN

 

Fundacja Dantian pozyskuje środki na swoją działalność głównie od darczyńców oraz z prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie określonym w statucie Fundacji.

Z kolei współpraca z partnerami pozwala Fundacji na efektywniejsze wykorzystanie tych środków i zwiększenie obszaru oddziaływania w realizacji celów statutowych. Fundacja nadała więc specjalny status  swoim Partnerom, zdefiniowanym jak następuje. 

 

Partnerzy Fundacji Dantian – osoby prawne, współpracujące

z Fundacją Dantian w realizacji wspólnych przedsięwzięć, spójnych z celami statutowymi Fundacji:

WOLONTARIUSZE

 

Następujący fragment z Wikipedii przypomina czym jest wolontariat.

Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. (….) wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych. Instytucje te nie mogą korzystać z pracy wolontariuszy przy prowadzonej działalności gospodarczej (….).

Określenie bezpłatna nie oznacza bezinteresowna, lecz bez wynagrodzenia materialnego. W rzeczywistości wolontariusz uzyskuje liczne korzyści niematerialne: satysfakcję, spełnienie swoich motywacji (poczucie sensu, uznanie ze strony innych, podwyższenie samooceny itd.), zyskuje nowych przyjaciół i znajomych, zdobywa wiedzę, doświadczenie i nowe umiejętności, a w związku z tym i lepszą pozycję na rynku pracy. „

W realizacji celów statutowych, nasza Fundacji opierała się jak dotąd wyłącznie na zaangażowaniu wolontariuszy.  Z pewnością również w przyszłości będziemy w jak największym zakresie korzystali z ich pracy, tym bardziej, że w miarę możliwości intensyfikujemy i poszerzamy formy naszej działalności. W szczegolnosci, Fundacja Dantian organizuje różnego rodzaju zajęcia, warsztaty, szkolenia i spotkania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym, które realizowane są praktycznie w 100% przez naszych wolontariuszy.

 

JEŚLI WIĘC TO CO ROBIMY JEST CI BLISKIE I ZGADZASZ SIĘ Z CELAMI NASZEJ FUNDACJI:

 

  • Promocją zdrowego trybu życia, wykorzystującego tradycyjne, głównie dalekowschodnie, systemy ćwiczeń ciała i umysłu, takie jak taiji quan (tai chi chuan), qigong (chi kung) czy japońskie sztuki walki.
  • Realizowaniem programów zapobiegających niepełnosprawności i przywracających sprawność psychofizyczną.
  • Zapobieganiem pogłębianiu się izolacji społecznej osób niepełnosprawnych oraz narażonych na wykluczenie społeczne (bezrobotni, w depresji, itp.)

 

DOŁĄCZ DO NAS, TO WŁAŚNIE NA CIEBIE CZEKAMY!

PRZYJACIELE

 

Jak każda organizacja tego typu, również Fundacja Dantian pozyskuje środki na swoją działalność głównie od darczyńców.  Fundacja nadała więc specjalny status donatorom, zdefiniowanym jak następuje.

 

Przyjaciele Fundacji Dantian – nieformalna społeczność osób fizycznych i prawnych, wspierających realizację celów Fundacji. Wsparcie może przyjąć dwie główne formy: finansową oraz w naturze (przede wszystkim wolontariat).

Każda osoba, fizyczna lub prawna, która wyrazi słownie lub pisemnie wolę dołączenia do Przyjaciół Fundacji Dantian, po zaakceptowaniu przez Zarząd Fundacji, otrzymuje status Przyjaciela Fundacji Dantian.

 

Klasyfikacja przyjaciół Fudacji Dantian

 

Status

Donacja roczna*

Karta raba-towa

Donator (osoba fizyczna)

10 – 99 PLN

NIE

100PLN i powyżej lub min. 10PLN oraz donacja w naturze uzgodniona z Zarządem Fundacji

TAK

Donator-duo (dwie osoby fizyczne z jednego gospodarstwa domowego)

150PLN i powyżej lub min. 50PLN oraz donacja w naturze uzgodniona z Zarządem Fundacji

TAK

Donator (osoba prawna)

300PLN i powyżej lub min.100PLN oraz donacja w naturze uzgodniona z Zarządem Fundacji

TAK

(na wa-runkach umowy)

 

Donacje należy wpłacać gotówką lub przelewem na konto: Bank PKO SA, Al. Jerozolimskie 65/79, nr konta 85124062181111001058278216.

 

Z uwagi na uwarunkowania prawne, iż fundacje mogą starać się o uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego dopiero po dwóch latach nieprzerwanej działalności, Fundacja Dantian, założona w pierwszej połowie 2014r., nie kwalifikuje się obecnie do przyjmowania wpłat z 1% podatku dochodowego.

ZARZĄD

 

Jan Gliński, prezes zarządu, doktor nauk fizycznych, ma ponad 40-letnie szerokie doświadczenie zawodowe w sektorze zaawansowanych technologii. Pracował na wysokich stanowiskach zarządczych (CXO, SVP) w międzynarodowych koncernach w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Od 2008 r. jest niezależnym konsultantem w Singapurze, współpracując międzynarodowo z klientami w rozwoju ich biznesu. Od 50 lat Jan trenuje hobbystycznie sztuki walki, a od ponad 20 – pod kierunkiem Ly Chuan Zheng’a, mistrza siódmej generacji szkoły Yang Jia Lao Jia Taiji Quan – koncentruje się na doskonaleniu umiejętności w tym stylu oraz różnych formach qigong’u. Jan rozpoczął nauczać te dyscypliny dla małej grupy adeptów w Warszawie w 2011 roku. Aby nadać swojej działalności w tym zakresie ramy organizacyjne i propagować przede wszystkim zdrowotne i społeczne aspekty dalekowschodnich sztuk energetycznych, Jan założył Fundację Dantian na początku 2014 roku. W 2017 r. został oficjalnie potwierdzony jako nauczyciel ósmej generacji Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji. Obecnie Zarząd Fundacji Dantian jest jednoosobowy.

RADA FUNDACJI

 

Zgodnie ze statutem Fundacji Dantian, Rada Fundacji jest organem kolegialnym, o funkcjach doradczych i opiniodawczych, współpracującym z Zarządem Fundacji w realizacji celów statutowych.

Fundacja Dantian

założona 2014

przez Jana Glińskiego

2000+

przeprowadzonych sesji treningowych,

warsztatów, prelekcji

100+

zadowolonych ćwiczących

długą formę

KIM JESTEŚMY

 

15 maja 2014 roku, Jan Gliński, nauczyciel ósmej generacji  mistrzów Starego Stylu Yang, założył Fundację Dantian, otwierając tym w Polsce szkołę nauki tego stylu.

Jan Gliński jest uczeniem mistrza Ly  Chuanzheng (Antoine Ly), będącego uczniem aktualnego, głównego mistrza Deng Shishai.

 

Na zdjęciu od lewej: Ly  Chuanzheng, Deng Shishai, Jan Gliński

Fundacja Dantian